Metsik lääs

Selg on märg, mitte üks särg

Aprilli lõpus luuret tehes leidsime belted kingfisher-i pesakoopa. Sel ajal käis neil veel umbes meetripikkuse tunneli kaevamine või oli just lõppenud, igatahes emalind polnud veel munema hakanud.

Tänaseks oleme sellel pesal üle kuu aja silma peal hoidnud ja järk-järgult filminud. Pesa ümbruse tegevus on meil juba mitme nurga alt ülesvõetud – nii tava kiirusel kui ka aegluubis (120 kaadrit sekundis).

Et üles ehitada stseeni on meil kindlasti vaja tabada kuningkalurit kalapüüdmas – sellise koha otsimisega me praegu tegelemegi juba viiendat päeva järjest ja tulemustest veel rääkida ei saa, küll oleme soovitud paigale lähemal kui kunagi varem.

Otsimist alustasime järk-järgult jõelõiku läbi kammides, umbes saja meetriste sammudega ja nüüdseks oleme juba pooleteise kilomeetri kaugusel pesakoopast ja ikka lendab lind meist mööda kuhugi veel kaugemale kalastama. Homme läheb juba kuues päev kalastuskoha otsimisele ja enne me ei jäta kui soovitud kaadrid on käes.

Hetkel on meie resultaadiks maantee pealt päästetud madude elud - eelmine nädal tõstsime kuumalt asfaldilt üles kolm madu ja aitasime nad üle tee. Kõik maod olid ühte liiki -  gopher snake-id.

 

Autor

Kommentaarid

Hetkel andmed puuduvad.