Metsik lääs

Ring sai täis

Pärast kuningkalurite kalastuskoha leidmist läks Janne järgmisel päeval sinna passima ning pidi seal veetma pikki tunde hommikust õhtuni nägemata ühtegi kalastajat.


Mina töötasin pesa läheduses ja nägin linde mitmel korral poegi toitmas ning olin väga imestunud kui Janne raadiosaatja teel teatas, et tema võttekohas on hommikust saati vaikus. Peagi sain aru, et midagi on teisiti, kui oli olnud varasemalt, seepärast otsustasin minna mööda mägioja allavoolu luurele. Üsna pea, umbes paarsada meetrit pesapaigast, kuulsin linde üksteisega suhtlemas, luurasin ligemale ja olin õnnelik, sest olin leidnud uue kalastuskoha.

Kuningkalurite uus kalastuskoht oli väga lähedal ühele majale, kus elasid teadlased, kes püüdsid võrkudega linde ja seejärel rõngastasid neid. Olin üllatunud, et kuningkalurid, hoolimata tihedast inimeste möödakäimisest, hoidsid kiivalt ühte ja sama asukohta.

Järgmiseks hiilisin, sel ajal kui linnud olid minema lennanud, lähedal asuvasse põõsasse ja jäin ootama nende tagasi tulekut. Lootsin näha kuidas kuningkalurid kalastavad, kuid minu suureks üllatuseks avastasin nad hoopis uut pesa ehitamast. Nüüd oli mulle kõik selge, nii ka need pikad lõunapausid, mida linnud pidasid olid saanud seletuse. Paar kilomeetrit ülesvoolu istuv Janne pidi oma telgi kokku pakkima ja tagasi alla tulema.

Hetkel püüame katta uue pesa ehitust, mis oli meile mõlemale kerge shokk-uudis. Samal ajal tuleb jälgida ka vana pesa, sest peagi hüppavad pesast välja noored belted kingfisherid-id. Uue ja vana pesa vaheline distants on kõigest paarsada meetrit, nii et saame kenasti käia üksteisel abis ja laenata mikrofoni kui vaja.

Mina töötan hetkel kaugjuhitava kaameraga ja hoian vanas pesas olevatel linnupoegadel silma peal. Juba kolm päeva olen püüdnud kaadrit, kus kingfisher istub madala vee kohal oleva oksa peal, kuid siiani pole see veel õnnestunud.

Autor

Kommentaarid

Hetkel andmed puuduvad.