Metsik lääs

Rattlesnake e. Lõgismadu


Hetkel on meil käimas teine filmiretk Californias asuvas Yosemite rahvuspargis. Viis nädalat oleme juba koha peal olnud ja neli nädalat on veel ees.

Kui me aprilli lõpus tagasi võtetele saabusime oli üks esimesi elukaid kelle eest meid hoiatati: rattlesnake e. lõgismadu. Muidugi tegi selline eriline valvsusele kutsumine tähelepanelikuks, sest eelnevalt polnud ma sellise maoga kokku puutunud ja puudus ka teadmine tema käitumise kohta.

Ootasin pinevalt seda päeva, mil me lõpuks kuskil lõgismaoga kokku jookseme ja ta mulle hoiatuseks oma lõgistit kõristab. Täna aga saabuski kaua igatsetud hetk kui tabasime noore lõgismao kivide vahelt roomamas.

 

Loomulikult tahtsime seda kõigi poolt kardetud madu filmida ja näidata ka tema teist poolust, mis on väga rahumeelne ja „mõistev“ - madu talus kenasti meie filmimist ja minu näpunäidete jagamist. Saime väga head kaadrid ja olime tänulikud sellele ilusale loomale. Tõdesime mõlemad Jannega, et inimeste poolt loodud müüdid metsikust loodusest on suurimad vaenalased metsa elukatele, kuna need baseeruvad teadmatusel ja hirmul.

Autor

Kommentaarid

Hetkel andmed puuduvad.