Metsik lääs

Pojad on pesast väljas

 

Viimasel nädalal on olnud nii kiire, et pole jõudnud kirjutamise peale mõeldagi.

Niisiis me ei saanudki poegade pesast väljalendu filmida, eelnevalt olime kõik kaamerad üles sättinud ja ootasime, kuid keskpäevaks saime aru, et pesa on tühi, sest keegi linnupoegi enam söötmas ei käinud. Ilmselt lahkusid pojad eelmise päeva õhtul või koguni öösel pimedas.

Järgmisena sõitsime üles mägedesse, et uurida kuidas elavad pikad ja marmotid. Just sel hetkel kui jõudsime üles marmotite elupaika, märkasin üht kivi peal päikesevanni võtmas, seejärel lidus loom veidi maad eemale suure kivi all olevasse tühimikku. Natukese aja möödudes tuli loom tagasi mingi karvapall hambus – karvapall oli marmoti kutsikas, keda ema viis ühest pesapaigast teise. Sattusime selle olukorra peale just õigel ajal ning vaatlesime emaslooma tegutsemist kümne meetri pealt, liikumatult istudes. Kokku nägime kahe kutsika transportimist ja eeldame, et enne meie tulekut oli vähemalt üks kutsikatest ära viidud. Kõige lõpuks tõi emasloom eelmisest pesakohast tutsaka pesamaterjali, et noortel oleks turvaline uues kohas end sisse seada ja nad ei läheks omapead kondama.

Hetkel töötame pacific fisheri filmimisega. Teel võttekohta leidsime taas auto alla jäänud täiskasvanud muul hirve ja loomulikult pakkisime meie jaoks väärtusliku leiu auto peale ja toimetasime metsa varjendi ette. Hetkel on käinud söödaga tutvumas kaks must karu, rongad, raisakotkad ja üks kaljukotkas. Loodame kogu hingest pacific fisherit kaadrisse saada.

 

Autor

Kommentaarid

Hetkel andmed puuduvad.