Metsik lääs

Kui pole pilvi siis tuleb karu.

Juba mitu päeva ootan, et taevasse koguneksid pilved ja tuleks esimene vihmasadu. Üle kahe kuu on kestnud põuaaega. Eile õhtuks kattus taevas pilvedega ja seega otsustasin täna hommikul varakult startida, et saada üks time-lapse (aegvõte) juurde klõbistatud.

Minu kurvastuseks oli hommikul jälle taevas selge ja tähed sirasid nagu teemandid mustal sametil. Time-lapse-i võisin tänaseks ära unustada, kuid Yosemite orus tegutsevad must-saba hirved pakuvad alati filmimiseks midagi uut ning peale selle algab neil peatselt pulmaaeg, mille täpset algust me veel ei tea – seepärast on oluline sündmustel silm peal hoida, et õigel hetkel valmis olla.

Orgu jõudes oli väljas veel hämar, päikese tõustes hakkas sügiseselt kollakast heinast välja ilmuma üksteise järel kaheksa-pealine hirvekari, kes suurte tammepuude all sõid isukalt tõrusid. See, mis tammede all toimus oli kõik tavapärane ja sarnanes möödunud kuule, mille jooksul jälgisime ja filmisime seda hirvekarja. Hoopis üllatav oli kuulda, et keegi ragistab puu otsas ja pillab hirvedele tammetõrusid alla. Vaatama hakates ei uskunud kohe oma silmi, sest ühe tamme ladvas kõõlus noor karujõmm (must karu), kes matsutades tõrusid pugis. Ootasin senikaua kuni paljasjalgne puuotsast alla ronib, et looma paremini näha, kuid karule omase osavusega libistas loom ennast märkamatult tüve varjus alla ja kadus tihnikusse. Kui pole pilvi siis tuleb karu.
 

Autor

Kommentaarid

Hetkel andmed puuduvad.