Kajakad linnas

Kajakate filmimine katusel


Pärast nädalat, mis lühimängufilmi võtete tarbeks Võrumaal veedetud sai, oleme tagasi pealinnas, et taaskord kajakate elu linnaruumis jäädvustada. Keskpäevasest päikesest hoolimata on linnud madalamale katusele jõudes võrdlemisi erksad ja tiirlevad mitmes eksemplaris meie peade kohal.

Meie üllatuseks, on vanad sõbrad justkui meie soojad suhted sootuks unustanud. Põhjuseks muidugi pesa taga katusel paterdavad kaks tibu. Juba minu esimese katse peale kõrgemale katusele ronida, kus meie filmimine peamiselt aset leiab, tõusis katuse tagumisest otsast kohemaid suur ja tugev emane lind, kes kartmatult minu pihta rünnakuid korraldama asus.

Võttis aega rohkem kui mitu tundi, et emalind meiega uuesti piisavalt harjuks, valvsuse kaotaks ja annaks võimaluse kõrgemale katusele ronida. Katsed telgikohale läheneda võtsid omakorda aega nagu taktikalisel korrakaitserühmal – ühe nurga tagant teiseni roomates ja siis uuesti varjudes.

Õnneks vahetas oluliselt vähem julgust, huvi üles näitav isalind emase ühel hetkel välja ja see andis meile tublisti liikumisvabadust. Päeva lõpuks jõudsimegi varasema telgikohani, ning viisime telgi siis veel katse mõttes kõrgemal asuvale väiksele platformile, kust oluliselt parem võttenurk avaldus.

Autor

Kommentaarid

Hetkel andmed puuduvad.